Meie rebane

A.H.Tammsaare

Metsavaht Kirep päästab laant laastava tulekahju käest väikese rebasekutsika ning võtab ta koju kaasa. Metsavahi poeg Ats pole elu sees nii põnevat looma nii lähedalt näinud ning rebasega tegelemisest saab tema lapsepõlve üks meeldejäävamaid tegelasi.
Ats annab rebasele nimeks Mossa ning õpetab talle aegamisi kõike, mida üks tubli loomkaaslane oskama peaks – koeraga mängimist, keti otsas jalutamist, koos metsas käimist. Metsloom jääb loomulikult alati metsloomaks, ent rebane Mossa muutub tasapisi siiski üha rohkem ka kodulooma moodi. Isegi vabaks saades ei taha ta enam kaua metsas olla – kodus ootavad ju toit ja oma pesakoht, sõbrad Ats ja koer Piitsu samuti.
Liigutav klassikalugu annab teadmisi loomade elust ja käitumisest ning pakub võimalusi mõtiskleda looduse, sõpruse ja vabaduse üle.

 

Koer Tommi ja teised kassid

 Maiabel Steinmauer

Perekonnalegend räägib, et oma noorpõlves oli mu vanaisa Voldemar kassi niimoodi välja treeninud, et kui noor Voldemar oma kodutalu õuele lähenes, siis jooksis kass talle juba metsatukka vastu ning hüppas õlale. Soojad suhted meie pere ja iseteadlike karvapallide vahel pole katkenud ka järgmiste põlvkondade vältel ning nii on kassid meie perekonda oma pehme käpa all hoidnud enam-vähem nii kaua kui ma mäletan. See raamat ongi kirjalik mälestusmärk kõigile neile neljajalgsetele, kes on andnud oma hindamatu panuse minu dresseerimisel kassiinimeseks ja oma lemmikute kohusetruuks kroonikuks. Tõestamaks, et andunud kassiinimesena ei diskrimineeri ma siiski vähimalgi määral koeri, on kasside vahele eksinud ka üks tõeliselt südamlik ja mulle väga kallis krants.

Lambakoer Monty

Lambakoer Monty vaatab oma elule tagasi. Ta mõistab, et just sel suvel tuleb perenaisele rääkida ära kõik need olulised lood, mis lugejateni peaksid jõudma – lood kutsikapõlvest ja koertekoolist, peremehe tegemistest, toredast elust kodus ja sellest, et vareski ei pelga teda enam... 

Peremees ja perenaine armastavad teda väga ning käivad tema juures istumas ja juttu vestmas. 

Ja nii see raamat sündiski.

2015, K, 32 lk

Hind 7,5.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Lemmikuraamatud ilmuvad koostöös ajakirjaga Lemmik. 

Sarjas ilmunud:

Marko Tiidelepp "34 imelist koeratõugu" 2013

Kaie Ilves "Tädi ja Motja teistmoodi suvi" 2013

Kaie Ilves "Tädi, Motja ja Nipsik" 2014

Ajakirjaga Lemmik saad tutvust teha, lugeda ja tellida aadressil www.lemmikajakiri.ee